სკოლა პროგრესის მოსწავლემ, ქეთევან ფუტკარაძემ პროგრესის სკოლების დამფუძნებელს, ნინა ჩიკვაშვილსა და ამერიკის ელჩს საქართველოში, კელი დეგნანს კომიქსები მიუძღვნა
„ცნობილი ებრაელი პიროვნება ჩემი ქვეყნიდან“ და “კელი დეგნანის მოგზაურობა საქართველოში” - პროგრესის მოსწავლემ, ქეთევან ფუტკარაძემ ინოვაციური და შემოქმედებითი კომიქსები პროგრესის სკოლების დამფუძნებელს, ნინა ჩიკვაშვილსა და ამერიკის ელჩს საქართველოში, კელი დეგნანს მიუძღვნა.
შემოქმედებითი გრაფიკული ნამუშევარი სახელწოდებით “Kelly C. Degnan’s Journey In Georgia” აღწერს ელჩის მოღვაწეობას საქართველოში. კომიქსების ავტორმა კელი დეგნანს ჩვენს ქვეყანასა და აშშ-ს შორის ურთიერთობის გამტკიცებისთვის მადლობა გადაუხადა.
“Nino, Women of Progress” კომიქსში კი აღწერილია ნინო ჩიკვაშვილის განვლილი გზა პროგრესის დაფუძნებიდან დღემდე.
“ცნობილი ებრაელი ჩემი ქვეყნიდან” პირველი პროექტია, რომელმაც საშუალება მომცა გრაფიკული დიზაინის დახმარებით იდეა ფოტოკოლაჟებად გადამექცია.
მსგავსი კომიქსების შექმნის გამოცდილება არ მქონდა, ამიტომ წარმოვიდგენდი, ხელით ვასრულებდი და შემდეგ გრაფიკული დიზაინის მეშვეობით ვქმნიდი. პროცესი არ არის მარტივი, საკმაოდ შრომატევადია, ინოვაციური და შემოქმედებითი ნოველების საბოლოო შედეგი კი ძალიან სასიამოვნო” - ქეთევან ფუტკარაძე.

Ketevan Putkaradze, dedicated comics to Nina Chikvashvili, the founder of Progress Schools, and Kelly Degnan, the American Ambassador to Georgia
"Famous Jewish person from my country" and "Kelly Degnan's trip to Georgia" - Ketevan Putkaradze, a Progress schoolar, dedicated innovation and creative comics to Nina Chikvashvili, the founder of Progress schools, and Kelly Degnan, the American ambassador to Georgia.
This comic "Kelly C. Degnan's Journey In Georgia" describes the ambassador's work in Georgia. It was Created to pay thanks to Kelly C.Degnan for everything she has done to reassure bright future and strengthen the partnership between Georgian and USA.
The comic "Nino, Women of Progress" describes Nino Chikvashvili path from the beginnings of Progress to the present day.
"A famous Jew from my country" is the first project that allowed me to use graphic design to put an idea into photo collages.
I had no prior experience making comics of this type, so I envisioned, hand-drawn, and then made through graphic design. The procedure is difficult and time-consuming, but the end result of new and imaginative novels is incredibly satisfying" - Ketevan Putkaradze.