ამერიკელი პედაგოგები პროგრესში ქართულ ენას შეისწავლიან
11 ამერიკელი პედაგოგი პროგრესის სკოლის ქუთაისის ფილიალში სასწავლო ვიზიტით იმყოფება. ქართული ენის სწავლაში მათ პროგრესის ინგლისური ენის მასწავლებლები, იზაბელა ეჯიბია და ემზარ ნიკოლაძე ეხმარებიან.
მასწავლებლები აქტიურად იყენებენ სხვადასხვა აქტივობას, რესურსსა და ტექნიკას, რათა სწავლების პროცესი შემეცნებითთან ერთად მარტივი და სახალისო იყოს.
ქართული ენის შემსწავლელი კურსი 6 კვირის განმავლობაში გაგრძელდება.
სასწავლო ვიზიტის ფარგლებში, ამერიკელი პედაგოგები ბათუმის პროგრესის ახალ კამპუსს ესტუმრნენ. სტუმრებმა ამერიკული სტანდარტების შესაბამისი აკადემია დაათვალიერეს და ადგილობრივ მასწავლებლებს შეხვდნენ. ქართველ კოლეგებთან ერთად საკუთარ გამოცდილებაზე, ასევე, ამერიკული და ქართული განათლების სისტემაზე ისაუბრეს.
პროექტი "Fulbright-Hays Group Project Abroad - Modern Georgia: Politics, Economy, Culture” ფარგლებში ხორციელდება. პროექტის ხელმძღვანელი ინოვაციური და არაფორმალური განათლების სამსახურის უფროსი, მაკა კაჭკაჭიშვილია

American teachers are learning Georgian at Progress school
11 American teachers are on a study visit to the Kutaisi branch of Progress School. Izabela Ejibia and Emzar Nikoladze, Progress English teachers, assist them in learning Georgian.
Teachers actively use a variety of activities, tools, and approaches to make learning easier and more enjoyable.
The language course will be held for 6 weeks.
As part of the educational visit, the American teachers visited the new campus of Progress in Batumi and met local teachers. Together with their Georgian colleagues, they talked about their own experience, as well as the American and Georgian education systems.
The project is implemented within the framework of "Fulbright-Hays Group Project Abroad - Modern Georgia: Politics, Economy, Culture". The head of the project is the head of innovative and informal education service, Maka Kachkachishvili.