ეროვნული სასწავლო პროგრამა
შპს ამერიკული საერთაშორისო სკოლა პროგრესი - ბათუმი საერთაშორისო პროგრამების განხორციელებით, უცხოური ენების გაძლიერებული სწავლებით, STEM მიმართულების, სკოლამდელი და არაფორმალური, სამეწარმეო და პროფესიული განათლების საფუძველზე, უზრუნველყოფს დემოკრატიული ფასეულობების, ეროვნული და ზოგადსაკაცობრიო ღირებულებების მქონე, მოტივირებული, კონკურენტუნარიანი, პროგრესულად მოაზროვნე თაობის აღზრდას, რომელიც მზად იქნება, უპასუხოს თანამედროვე სამყაროს გამოწვევებს და საკუთარი ქვეყნის საკეთილდღეოდ გამოიყენოს დასავლუ...
დეტალურად
ამერიკული სასწავლო პროგრამა
პროგრესის ამერიკული საგანმანათლებლო პროგრამა მოსწავლეებს სთავაზობს ამერიკულ განათლებას თბილისში, ქუთაისსა და ბათუმში. პროგრამის კურსდამთავრებულები იღებენ ორმაგ დიპლომს, როგორც ქართულ ატესტატს, ასევე, ამერიკულ დიპლომს. ამერიკული პროგრამა მოიცავს: AP პროგრამა (Advanced Placement) AP პროგრამის დახმარებით მოსწავლეებს შესაძლებლობა აქვთ წინასწარ შეისწავლონ საუნივერსიტეტო საგნები და დააგროვონ კრედიტები. კურსები პროგრესის მოსწავლეებს სთავაზობს ისეთ აკადემიურ გამოცდილებას, რომელიც სცდება სტან...
პროგრესელები ფორმალური განათლების პარალელურად არაფორმალური ცოდნისა და უნარების დაგროვებას სხვადასხვა კლუბებისა და პროექტების მეშვეობით ახერხებენ. პროგრესში არაფორმალური განათლების ცალკე მიმართულებად ჩამოყალიბება 2016 წელს, სამოქალაქო განათლების კლუბის დაფუძნებით დაიწყო. დღეს კი სამივე სკოლის მასშტაბით, მოსწავლის ინტერესებსა და საჭიროებებზე ორიენტირებული 20-მდე სახეობის კლუბი ფუნქციონირებს, მათ შორის რამდენიმე ასაკობრივი კატეგორიის ჯგუფია გამოყოფილი. კლუბების საქმიანობა სრულად არის სინქრონიზებული...

+995 574 107 747 tbilisiinfo@schoolprogress.ge
The American International School "Progress" is aligned with the National Curriculum, offering innovative and high-quality national and American education in Tbilisi, Kutaisi, and Batumi. Modern teaching methods have been developed by a team comprised of experienced educators. Qualified teachers and specialists ensure the successful functioning of national and international programs focused on the quality of teaching and positive outcomes.
The Progress American Educational Program offers students access to a high-quality American education across Tbilisi, Kutaisi, and Batumi. Graduates of the program receive a dual diploma both a Georgian high school certificate and an American high school diploma. American Program Includes: Advanced Placement (AP) Program Through the AP Program, students have the opportunity to explore university-level subjects while still in high school and earn college credits in advance. AP courses at...
Non-formal Education
The "Progress" International American School students accumulate informal knowledge and skills alongside their formal education through various clubs and projects. The formation of informal education as a distinct area began in 2016 with the establishing of the Civic Education Club. Today, approximately 20 types of clubs, tailored to the interests and needs of students, operate across all three school campuses, involving several age groups. The activities of the clubs are fully synchro...