პროგრესის ამერიკულ სკოლებსა და საქართველოს ეროვნულ უნივერსიტეტს (SEU) შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმს ხელი მოაწერეს პროგრესის ამერიკული სკოლების დამფუძნებელმა და გენერალურმა დირექტორმა ნინა ჩიკვაშვილმა, აღმასრულებელმა დირექტორმა ნათია კილაძემ, თბილისის სკოლის აკადემიურმა დირექტორმა ნანა გოგატიშვილმა და SEU-ს ვიცე-რექტორმა ადმინისტრაციული მიმართუელბით გოდერძი ბუჩაშვილმა.
მემორანდუმი მიზნად ისახავს აკადემიური თანამშრომლობის განვითარებასა და სასკოლო და საუნივერსიტეტო პროგრამებს შორის კავშირის გაძლიერებას, რაც თავის მხრივ ითვალისწინებს ერთობლივი საგანმანათლებლო პროექტების, ტრენინგებისა და აქტივობების განხორციელებას – მიმართულებებს, რომლებიც ხელს უწყობს როგორც სტუდენტების, ისე პედაგოგების პროფესიულ განვითარებას.

A memorandum of cooperation has been signed between Progress American Schools and the Georgian National University (SEU).
The memorandum was signed by Nina Chikvashvili, Founder and General Director of Progress American Schools; Natia Kiladze, Executive Director; Nana Gogatishvili, Academic Director of the Tbilisi School; and Goderzi Buchashvili, Vice-Rector for Administrative Affairs of SEU.
The memorandum aims to foster academic collaboration and strengthen the connection between school and university programs, providing a framework for joint educational projects, training, and activities that promote the professional development of both students and educators.