დაიწყო მოსწავლეთა რეგისტრაცია ესეების კონკურსზე „ჩემი ქვეყნის დემოკრატიული მომავალი".
პირველი, მეორე და მესამე ადგილის მფლობელებს ამერიკის საელჩო სერტიფიკატებით დააჯილდოებს, ქართულ - ამერიკული სკოლა „პროგრესი“-სგან მიიღებენ American High School (AP) პროგრამის კურსზე სრულ დაფინანსებას და შესაბამის ამერიკულ აკრედიტირებულ დიპლომს
პირველ ადგილზე გასული ესეს ავტორი აგვისტოში ამერიკის შეერთებულ შტატებში, გაეროს კონფერენციაზეც „CHANGE THE WORLD - MODEL UN CONFERENCE” ზე გაემგზავრება.
კონკურსში მონაწილეობის მსურველები რეგისტრაციისთვის ეწვიეთ ბმულს: რეგისტრაციის ბმული
ქართულ-ამერიკული სკოლა „პროგრესი“ კონკურსს ამერიკის საელჩოსთან პარტნიორობითა და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით აცხადებს.
ესეების კონკურსი 1921 წლის 23 თებერვალს საბჭოთა რუსეთის წინააღმდეგ მებრძოლი იუნკერების ხსოვნას ეძღვნება. მისი მიზანია, მოსწავლეებში დემოკრატიული ღირებულებების პოპულარიზაცია.

Student registration for the essay contest "Democratic future of my country" has started.
The American Embassy will award the winners of the first, second, and third places with certificates, from the Georgian-American School "Progress" they will receive full funding for the course of the American High School (AP) program and the corresponding American accredited diploma.
The author of the first-place essay will go to the United States of America, to the United Nations conference "CHANGE THE WORLD - MODEL UN CONFERENCE" in August.
To register, visit the link: Registration link
The Georgian-American school "Progress" announces the competition in partnership with the American Embassy and with the support of the Ministry of Education and Science of Georgia.
The essay contest is dedicated to the cadets who fought against Soviet Russia on February 23, 1921. Its goal is to promote democratic values among students.