დაიწყო მოსწავლეთა რეგისტრაცია დიპლომატიურ სასწავლო ვიზიტზე ბრიუსელსა და ჰააგაში
ამერიკული საერთაშორისო სკოლა პროგრესი იწყებს დელეგაციის შერჩევას დიპლომატიური სასწავლო ვიზიტისთვის ევროკავშირსა და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში, რომელიც განხორციელდება ბრიუსელსა და ჰააგაში 2023 წლის 14-21 ოქტომბრის შუალედში.
1-კვირიანი პროგრამის ფარგლებში, მოსწავლეები მონაწილეობას მიიღებენ ექსკლუზიურად მათთვის დაგეგმილ შეხვედრებში ევროპულ და ევრიატლანტიკურ სტრუქტურებში, შეხვდებიან მაღალი რანგის დიპლომატებს და პოლიტიკოსებს, ადგილზე გაეცნობიან ევროპული ისნტიტუტების მუშაობას და ჩაერთვებიან მოლაპარაკებებისა და დიალოგის ცოცხალ პროცესებში.
დიპლომატიური ვიზიტის ფარგლებში მონაწილეები ესტუმრებიან: ევროპის პარლამენტი (ბრიუსელი), ევროკავშირის საბჭო (ბრიუსელი), ევროკომისია (ბრიუსელი), ნატოს შტაბ-ბინა (ბრიუსელი), ევროკავშირის საგარეო ქმედებათა სამსახური (ბრიუსელი), ევროპის ისტორიის მუზეუმი (ბრიუსელი), სისხლის სამართლის საერთაშორისო სასამართლო (ჰააგა), ნიდერლანდების პარლამენტი (ჰააგა).
მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ პროგრესის სკოლის 12-დან 17 წლამდე მოსწავლეებს.
დიპლომატიურ სასწავლო ვიზიტში მონაწილეობისთვის მიჰყევით სარეგისტრაციო ბმულს: https://bit.ly/3sFNFrN
პროგრამის მონაწილეების შეირჩევიან აპლიკაციებისა და გასაუბრების საფუძველზე.
რეგისტრაციის ბოლო ვადაა 21 სექტემბერი; დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით ნომერზე: 557648886
პროგრესი დაფუძნების დღიდან გლობალური მასშტაბის ბრენდია, რომელმაც ამერიკული განათლება შემოიტანა საქართველოში და დღეს, 20-წლიანი გამოცდილების შემდეგ იწყებს საერთაშორისო პლატფორმის განვითარებას, რომელიც ფორმალური განათლების ისტორიაში საქართველოში შექმნის და განავითარებს გლობალურ პროგრამებს და თანამშრომლობებს.
ჩვენ ვქმნით უნიკალურ შესაძლებლობებს პროგრესელებისთვის ევროპასა და ამერიკის შეერთებულ შტატებში პარტნიორებთან ერთად, რათა შთავაგონოთ, გავაძლიეროთ და გავამყაროთ ქართველი ახალგაზრდების კავშირები გლობალურ მასშტაბებზე

Registration for the diplomatic study visit to Brussels and The Hague has begun
American International School Progress starts selecting the delegations for two international programs within an exclusive partnership in Europe and in the US.
A diplomatic study visit to Europe will be held in the European Union and Euro-Atlantic structures, in Brussels and The Hague 14-21 October, 2023.
Within the one-week program, students will participate in high level meetings and workshops planned exclusively for project participants in European and Euro-Atlantic structures, meet high-ranking diplomats and politicians, share and learn about European values and the work of European institutions in practice, and engage in live processes of negotiations and dialogue.
During the trip participants will visit the following international institutions: European Parliament (Brussels), Council of the European Union (Brussels), European Commission (Brussels), NATO headquarters (Brussels), External Action Service of the European Union (Brussels), Museum of European History (Brussels), International Criminal Court (The Hague), Parliament of the Netherlands (The Hague).
Progress School students aged 12 to 17 are eligible to participate.
To register for the diplomatic study visit, click on the following link: https://bit.ly/3DdQu5j
Pupils are chosen based on their motivation letters.
The deadline for registration is July 30. For additional information, please follow this link: https://bit.ly/3OeiV9D or contact us at number 557648886.
Since the School Progress Foundation's inception, it has been a global brand that has brought American education to Georgia, and today, after 20 years of experience, it is beginning to develop an international platform that will create and develop global programs and collaborations in Georgia's formal education history.
We are developing unique chances for progressives to collaborate with partners in Europe and the United States to inspire, empower, and improve the global connections of Georgian youth.