დაიწყო რეგისტრაცია გაეროს მოდელირების საერთაშორისო კონფერენციაზე ნიუ-იორკში
დაიწყო მოსწავლეთა რეგისტრაცია გაეროს მოდელირების საერთაშორისო კონფერენციაზე, რომელიც 2024 წლის 12-17 მარტის შუალედში, ნიუ-იორკში, გაეროს შტაბ-ბინაში გაიმართება.
აღსანიშნავია, რომ პროგრესი გახდა გაეროს მოდელირების საერთაშორისო ასოციაციის პარტნიორი ნიუ-იორკში და ამ თანამშრომლობის ფარგლებში, პირველად, სკოლის ისტორიაში, პროგრესის მოსწავლეები გაემგზავრებიან კონფერენციაზე გაეროს შტაბ-ბინაში.
ეს არის გაეროს მოდელირების ყველაზე მასშტაბური და პრესტიჟული კონფერენცია, სადაც მთელი მსოფლიოს წამყვანი სკოლებიდან ყოველწლიურად 5000-მდე დელეგატი იღებს მონაწილეობას.
კონფერენციის ფარგლებში მოსწავლეები ჩაერთვებიან ცოცხალ დიპლომატიურ პროცესებში, მონაწილეობას მიიღებენ დებატებში, მოლაპარაკებებში, რეზოლუციის შემუშავებისა და წარდგენის პროცესებში. კონფერენციის ფარგლებში მონწაილეები შეხვდებიან გაეროს დიპლომატებს, საერთაშორისო სპიკერებს და ლიდერებს ამერიკის შეერთებული შტატებიდან;
კონფერეცია, ასევე, მოიცავს:
- გახსნის და დახურვის ოფიციალურ ღონისძიებებს, მათ შორის გაეროს შტაბ-ბინაში;
- საკომიტეტო მუშაობებს, დებატების, მოლაპარაკებებისა და რეზოლუციის შემუშავების პროცესს;
- მუშაობას კომიტეტებში მსოფლიოში მიმდინარე გამოწვევებზე;
- სოციალური საღამო/წვეულება და ნეთვორქინგი თანატოლ ლიდერებთან მთელი მსოფლიოდან;
კონფერენციის გარდა, სპეციალურად პროგრესის მოსწავლეებისთვის, პროგრამა მოიცავს ნიუ-იორკის ქალაქის ტურს და ყველა მთავარი ღირსშესანიშაობის მონახულებას.
პროგრამაში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ პროგრესის სკოლის მოსწავლეებს 12-დან 17 წლამდე.
გაეროს მოდელირების საერთაშორისო პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად მიჰყევით ბმულს: https://bit.ly/3DdQu5j
პროგრამის მონაწილეები შეირჩევიან აპლიკაციებისა და გასაუბრების საფუძველზე.
რეგისტრაციის ბოლო ვადაა 30 ივლისი; დამატებითი ინფორმაციისთვის გადადით ბმულზე: https://bit.ly/3NSAB9z ან დაგვიკავშირდით ნომერზე: 557648886

Registration at the UN Modeling International Conference in New York
Student registration for the UN Modeling International Conference, which will be hosted at the United Nations headquarters in New York from March 12 to 17, 2024, has begun.
American international school “Progress” has become an official partner of the International Model UN Association in New York and as part of the collaboration, for the first time in the school's history, Progress students will travel to a conference at the UN headquarters.
Up to 5,000 participants from the most prestigious schools from around the world participate in the conference annually. This is the world’s largest and preeminent event for high school students Since 1975. Students will engage in live diplomatic processes, such as discussions, negotiations, debates, resolutions, general assembly and many more. The conference supports the next generation of globally-minded leaders by facilitating cross-cultural debate, equipping learners with the academic and social skills necessary to solve some of the world’s most pressing international issues. The conference includes the following activities:
● Official opening and closing events, including GA at UN headquarters;
● Committee works, debates, negotiations and networking;
● Work in different committees on current global challenges;
● Social evening/party and networking with peer leaders from around the world;
In addition to the conference, specially for the progress students, the program includes a tour of New York City and visits to all the main attractions.
The program is open to Progress School students between the ages of 12 and 17.
To participate in the International UN Modeling Program, follow the link: https://bit.ly/3DdQu5j
Program participants will be selected based on applications and interviews.
The deadline for registration is July 30. For additional information, please follow this link: https://bit.ly/3K41FRU or contact us at number 557648886.