გრძელი შესარჩევი პროცესის შემდეგ, რომელიც ნოემბრიდან მოიცავდა, როგორც სააპლიკაციო ასევე ინტერვიუს ეტაპებს, 3 პროგრესელი შერჩეულები არიან The On-Demand Youth Leadership Program (YLP): Community Service -ში
საბა ქარაზანაშვილი - XII კლასი;
გიორგი ხუდოიანი - XII კლასი და;
ქეთევან გორდეზიანი - პროგრესის სკოლების საუნივერსიტეტო მრჩეველი
საქართველოს მასშტაბით აღნიშნულ პროგრამაში მონაწილეობა შეუძლია 20 ახალგაზრდა მონაწილეს და 2 ზრდასრულ მენტორს! სწორედ ესეთ მაღალ კონკურენტუნარიან პროექტში ქეთევან გორდეზიანი იქნება ახალგაზრდების მენტორი, საბა და გიორგი კი, მონაწილეები!
The On-Demand Youth Leadership Program (YLP): Community Service არის აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტის საგანმანათლებლო და კულტურულ საქმეთა ბიუროს (ECA) ინიციატივა, რომელსაც მართავს Legacy International. სამკვირიანი გაცვლითი პროგრამა არის, აშშ-ში და ის ორიენტირებულია ახალგაზრდულ ლიდერობაზე, მოხალისეობაზე და საზოგადოებისთვის მნიშვნელოვანი თემების განხილვაზე; ქეთი, საბა და გიორგი 2 კვირა ჯერ სიეტლში გაემგზავრებიან, შემდეგ კი ბოლო კვირას ვაშინგტონში გაატარებენ. ვაშინგტონის შემდეგ, პროექტის მხარდაჭერითა და მენტორების ჩართულობით, მოსწავლეები განახორციელებენ პროექტს, რომელიც საზოგადოების წინაშე არსებული გამოწვევის გადაჭრისკენ იქნება მიმართული.

After a long selection process, which since November, included both application and interview stages 3 Progressives have been selected for The On-Demand Youth Leadership Program (YLP): Community Service!
Saba Karazanashvili - 12th Grade
Giorgi Khudoyan - 12th Grade
Ketevan Gordeziani - Progress Schools College Counselor
Throughout Georgia 20 young participants and 2 adult mentors are chosen to participate in the program.Ketevan Gordezian will serve as the Adult mentor for young individuals in this fiercely competitive project, while Saba and Giorgi will participate as members.
The On-Demand Youth Leadership Program (YLP): Community Service! is an initiative of the U.S. Department of State’s Bureau of Educational and Cultural Affairs (ECA), administered by Legacy International; The three-week exchange program is based in the US and is focused on youth leadership, volunteering, and community service & engagement. Keti, Saba and Giorgi will go to Seattle for 2 weeks, and then they will spend the last week in Washington! After Washington, with the support of the project's team and the involvement of mentors, students will implement a project aimed at solving different challenges facing our current societies!