„მასწავლებლები მასწავლებლებისთვის, პროგრესული მომავლისთვის“
15 ივნისს, ამერიკული საერთაშორისო სკოლა პროგრესის ინიციატივითა და ორგანიზებით ქალაქ ბათუმში ტარდება საერთაშორისო კონფერენცია:
“მასწავლებლები მასწავლებლებისთვის, პროგრესული მომავლისთვის”.
საერთაშორისო კონფერენციის მიზანია საუკეთესო პედაგოგიური/საგანმანათლებლო პრაქტიკის, მეთოდების, იდეების, აზრების ურთიერთგაზიარება, თანამშრომლობის გაღრმავება და ჯანსაღი კომუნიკაციის ჩამოყალიბება.
ღონისძიება ემსახურება პროფესიული ზრდის, თანამშრომლობისა და კომუნიკაციის ნაწილში ღირებული შესაძლებლობების შექმნას. მონაწილეებს ექნებათ შესაძლებლობა, გაეცნონ და მიიღონ ინფორმაცია განახლებული საგანმანათლებლო კვლევების, სწავლების ახალი მეთოდოლოგიებისა და ტენდენციების შესახებ, როგორც ქვეყნის შიგნით, ასევე, მსოფლიოს მასშტაბით.
საერთაშორისო კონფერენციაზე მოწვეული განათლების სფეროში მოღვაწე უცხოელი პროფესიონალები (გერმანია, ინგლისი, პოლონეთი, იტალია), პროგრესის პარტნიორი სკოლები და ორგანიზაციები საკუთარ გამოცდილებას გააზიარებენ.
კონფერენცია შედგება ორი სესიისა და დასკვნითი ნაწილისგან:
- პირველი სესია: ქართველ და უცხოელ მომხსენებელთა პლენარული გამოსვლები;
- მეორე სესია: მომხსენებლებთა პრაქტიკული გამოცდილების გაზიარება და მასტერკლასი;
- დასკვნითი ნაწილი: ტური - თანამედროვე სკოლის მოდელი, მონაწილეთა დაჯილდოება და სერტიფიკატების გადაცემა;
კონფერენციაში მონაწილეობა შეუძლია განათლების სფეროში მოღვაწე პირებს (პედაგოგი, სკოლის დირექტორი, დირექტორის მოადგილე, კათედრის ხელმძღვანელი, ხარისხის მართვის ჯგუფის წევრი). 15 მოხსენება კი შერჩეული იქნება თემატიკის მიხედვით, სპეციალურად კონფერენციისთვის შექმნილი კომისიის მიერ.
თემის/აბსტრაქტის წარდგენის ვადები:
- მომხსენებელთათვის საერთაშორისო კონფერენციაზე აბსტრაქტის გამოგზავნის ბოლო ვადა - 20 მაისი 2024 წელი
- მომხსენებელთათვის სრულყოფილი საკონფერენციო მოხსენების გამოგზავნის ბოლო ვადა- 31 მაისი 2024 წელი
- კონფერენციაში მონაწილე მომხსენებლის/მსმენელის რეგისტრაციის ბოლო ვადა - 31 მაისი 2024 წელი
კონფერენციის მონაწილეებს კი გადაეცემათ საერთაშორისო სერტიფიკატები ქართულ და ინგლისურ ენაზე (მომხსენებელი/მსმენელი).კონფერენციის საუკეთესო ნაშრომები ელექტრონული ჟურნალის სახით გამოქვეყნდება ქართულ -

"Teachers for Teachers, For Progressive Future"
On June 15th, American International School Progress is organizing and hosting an international conference in Batumi:
"TEACHERS FOR TEACHERS, FOR A PROGRESSIVE FUTURE".
The aim of the international conference is to share best pedagogical/educational practices, methods, ideas, and thoughts, deepen collaboration, and establish healthy communication.
The event presents valuable opportunities for professional growth, collaboration, and communication. Participants will have the opportunity to learn about and receive information on updated educational research, new teaching methodologies, and trends, both within the countryand globally.
Foreign professionals working in the field of education (from Germany, England, Poland, Italy), partner schools, and organizations of Progress will share their experiences at the international conference.
The conference consists of two sessions and a concluding part:
- First Session: Plenary presentations by Georgian and foreign speakers;
- Second Session: Sharing of Practical Experiences and Masterclasses by Speakers;
- Concluding Part: Tour - A Model of a Modern School, Awarding of Participants and Certificate Distribution;
Individuals working in the field of education (teachers, school principals, deputy principals, department heads, quality management team members) can participate in the conference. 15 presentations will be selected based on the topic by a committee specifically formed for the conference.
Deadlines for submission of topics/abstracts:
- Deadline for submitting abstracts for the international conference for speakers - May 20, 2024
- Deadline for submitting complete conference presentations for speakers - May 31, 2024
- Deadline for registration of attending speakers/listeners for the conference - May 31,2024
Conference participants will receive international certificates in Georgian and English (speaker/listener).
The best papers from the conference will be published in an electronic journal on the official website of the Georgian-American International School Progress.